Knieja Upadłych Olbrzymów – Pójdźmy dalej

Po zabiciu the Last Giant otrzymasz klucz Soldier Key, który umożliwia dalszą rozgrywkę.

Za Merchant Hag Melentia znajdują się schody, po których musisz wejść. Na ich szczycie będziesz mógł użyć zdobytego klucza, aby otworzyć drzwi o swoistego składziku. Zniszcz wóz i zabierz Lifegem oraz Hand Axe. Otwórz kolejne drzwi zaraz po pozbyciu się przeciwnika leżącego koło nich. Ze skrzyni leżącej w następnym pokoju weź Estus Flask Shard oraz Small White Sign Soapstone. Wskocz w dziurę – jeśli uda Ci się zatrzymać na gałęzi, weź z niej przedmiot Divine Blessing.

Wróć do pomieszczenia, w którym wcześniej już byłeś za pomocą drabiny, z której również już korzystałeś. Skorzystaj z klucza i przejdź przez drzwi po swojej prawej stronie. Skieruj się na dół po schodach i zabij przeciwnika z halabardą, którego znajdziesz po swojej lewej stronie. Kieruj się do przodu, ale powoli i ostrożnie, bo w każdej chwili możesz się natknąć na bestię z maczugą w ręku. Kiedy się zorientujesz, że jest niedaleko, poczekaj, aż zwróci się w Twoją stronę i zacznie atakować. Pokonaj ją tak, jak zrobiłeś to za pierwszym razem – wcześniej możesz się wycofać w stronę schodów, aby było Ci łatwiej. Zabierz leżące pod ścianą przedmioty i idź dalej. Zabij przeciwnika rzucającego wybuchającymi kulami ognia. Następnie zabij kolejną bestię z maczugą i przeciwnika z piką, który pilnuje drzwi. Idź dalej, ale najpierw zabierz pochodnię.

Teraz przygotuj się na dosyć trudne starcie. Zaraz po wyjściu czeka na Ciebie w grupie aż pięciu wrogów z maczugami. Być może uda Ci się ich pokonać jeden po drugim, ale raczej na to nie licz. Aby jednak sobie pomóc schowaj się za ścianę i rzuć zza niej Ognistą bombą pierwszego z nich – tym samym zadasz mu naprawdę poważne obrażenia. Teraz zajmij się kolejnym przeciwnikiem, który do Ciebie podbiegnie. Nie powinien Ci sprawić większych trudności. Po nim możesz się zająć dobiciem wroga, którego częściowo podpaliłeś. Uważaj na strzały, które wysyła w Twoim kierunku łucznik znajdujący się po drugiej stronie przepaści. Szybko dojdź do drzwi, przejdź przez nie i zabij czyhającą tam kreaturę.

Następnym krokiem jest wejście po drabinie na dach i trudne starcie z dwoma przeciwnikami naraz. Dach jest stosunkowo niewielki, dlatego trudno będzie zachować bezpieczny dystans między naszym bohaterem a przeciwnikami. Musisz przyjąć taktykę, w której jesteś w ciągłym ruchu. Okrążając ich, masz największe szanse na wygraną. Poczekaj, aż staną obok siebie i jednocześnie przypuszczą na Ciebie atak. Również zaatakuj i momentalnie odskocz. Tak do skutku, aż wygrasz. Zabierz Duszę i zejdź na dół. Zabij po drodze pojawiających się bandytów i nie zapomnij o zabraniu ze sobą przedmiotu Bastard Sword. Wyjdź na zewnątrz, zabij kolejnego wroga, następnie wejdź do komnaty i zabierz ze sobą przedmioty Green Bossom i Amber Herb.

Wskocz przez dziurę i jeśli wcześniej łucznik strzelający w Ciebie kilka minut temu nie spadł w przepaść, zabij go teraz. Z widocznej na drewnianym podwyższeniu skrzyni zabierz leżące w niej przedmioty. Po przejściu przez kolejną dziurę znajdziesz miejsce na rozpalenie Ogniska i ewentualny odpoczynek. Teleportuj się do Merchant Hag Melentia.

Znów musisz zejść na dół po drabinie – teraz jednak po to, aby skorzystać ze skrótu. Idź przez siebie, aż spotkasz przeciwników dzierżących piki – zabij ich i idź dalej w lewo. Wejdź po schodach na górę i pokonaj kolejnych dwóch wrogów – jednego z piką, drugiego z halabardą. Na szczycie schodów znajduje się Dusza i Lifegem. Wejdź w mgłę i walcz z The Persuer.

Po wygranej walce przejdź przez wąskie przejście, za którym czeka Cię przedmiot Drangleic Set. Wróć na górę tym samym przejściem i poszukaj gniazda. Dzięki niemu przeniesiesz się do Lost Bastille. Możesz to teraz zrobić, ale tylko dla aktywowania teleportu.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here