majula dark souls 2

Majula jest centrum gry i to tu rozgrywają się najbardziej kluczowe akcje. To miejsce, w którym podejmujesz swoje początkowe decyzje i to od nich zależy przebieg dalszej rozgrywki. Tutaj możesz dokonać zakupu swojego pierwszego wyposażenia i każdych kolejnych i to tutaj właśnie możesz to wyposażenie naprawiać i ulepszać. Tutaj też może awansować swoją postać, podnosząc jej poziom poprzez statystyki.

W Majuli znajdują się dwa miejsca, w których można dołączyć do Przymierza.

Aby wyruszyć w dalszą podróż, musisz skierować się w stronę Ogniska na skraju przepaści. W okolicy Ogniska znajdziesz:

  • Emerald Herald, gdzie można podnieść poziom swojej postaci,
  • Monument na prawo od Ogniska, dzięki któremu można podejrzeć, jak często ginąłeś podczas gry,
  • Możliwość dołączenia do Przymierza Way of Blue Covenant,
  • Budynek kowala Blacksmith Lenigrast,
  • Nieco dalej budynek z kotem Sweet Shalquoi, u którego można nabyć pierścienie drogą kupna.

Pierwszą rzeczą, jaką musisz w tej lokacji zrobić, jest dotarcie do willi, do której klucz zdobędziesz u kartografa w Kniei Upadłych Olbrzymów. Po prawej stronie od wejścia znajdziesz studnie, na której brzegu leży kamień – uderz w niego i zabierz przedmiot Estus Shard. Wejdź do środka willi i udaj się do pierwszego pokoju. Znajdziesz w nim nie tylko stosy książek, ale również zwłoki, z których musisz zabrać Human Effigy. Następnie zejdź na dół i wygraj z czekającym na Ciebie szkieletem poprzez blokowanie jego ciosów i przypuszczanie ataków zaraz, bo jego działaniu. W niego również zabierz Human Effigy. Idź dalej, aż natkniesz się na Estus Shard i Soul Vessel, który zabierzesz ze skrzyni.

Na lewo od Ogniska znajduje się miejsce zamieszkania Maughlin the Amourer, gdzie można zakupić uzbrojenie. Jeśli życzysz sobie zwiedzić piętro, wejdź na niego po drabinie i zabierz Titatnite Shard.

Z tej centralnej lokalizacji możesz udać się w aż pięć stron. Do Kniei Upadłych Olbrzymów dostaniesz się idąc na lewo od Ogniska i kierując się wzdłuż zbocza. Aby wrócić do Przedsionka również możesz skierować się w lewo, do pierwszej z dwóch grot wydrążonych w górze. Odrobinę dalej znajduje się przejście do Puszczy Cieni. Aby przejść do Grobowca Świętych. musisz zeskoczyć do dużej dziury i po drewnianych mostkach, daleko w dół – potrzebujesz do tego dużej ilości punktów życia lub Silvercraft Ring. Ostatnią dostępną stąd lokacją jest Wieża Płomieni Heide.

Zaczynamy jednak od Kniei Upadłych Olbrzymów.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here