dark souls 2

Dark Souls II to druga część serii RPG-ów akcji produkowanych przez studio FromSoftware. W ramach rozgrywki mamy szansę zanurzyć się ponownie w ponury świat Lordian, w którym będziemy poszukiwać remedium na nękającą nas klątwę w labiryncie powiązanych ze sobą lokacji. Naszym zadaniem jest eksploracja, walka oraz rozwój postaci. Jak to w produkcjach FromSoftware bywa – potyczki nawet z podstawowymi przeciwnikami są sporym wyzwaniem i wymagają co najmniej kilku prób.

Świat Dark Souls II sprawia, że zaangażowany gracz zostanie przez niego całkowicie wchłonięty. Około dziewięćdziesięciu godzin niezwykłej rozgrywki, która dając graczom ogrom swobody, jednocześnie nie podaje im nic na tacy. I to jest właśnie ekscytujące! Samemu trzeba ruszyć przed siebie i samemu na tej obranej ścieżce się utrzymać, ponieważ nikt nie wskaże nam drogi i nie rozwiąże problemu za nas. Charakterystyczną kwestią jest właśnie poziom trudności, którego nie przetrwa nikt bez odpowiedniego zaangażowania. Aby więc przejść kolejne etapy, znaleźć odpowiednich sojuszników i przeciwników, należy szukać. Należy czytać. Należy wtopić się w systemową, klimatyczną walkę i iść naprzód, a jeżeli ten poradnik będzie w stanie zaoferować do tego odpowiednie wsparcie, tym lepiej.

Dark Souls II powstała wiele lat po swojej poprzedniczce, ale niektóre elementy z pierwszej części dalej w niej żyją i jest szansa natknąć się na nie podczas rozgrywki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tych wspólnych elementów poszukać, jednakże nie to jest głównym elementem rozgrywki. Klimat tej części wciąż jest mroczny, a grafika i muzyka świetnie się uzupełniają, tworząc niesamowitą przestrzeń dla interesującej fabuły. Od samego początku wiemy, jaki mniej więcej mamy cel, jednakże, aby do niego dotrzeć, musimy szukać dotyczących go szczegółów, a one ukrywają się pod rozmowami, walkami z bossami, czy też mniejszymi przeciwnikami. Aby zadanie było jeszcze trudniejsze, podczas rozgrywki nie mamy do dyspozycji żadnej mapy, co dodatkowo zmusza nas do mocnego skupienia podczas gry i do prób zapamiętania wszystkich jej elementów w razie, gdyby później miały się one nam do czegoś przydać.

To, co warto o niej wiedzieć przed rozpoczęciem rozgrywki to to, że różni się ona od swojej poprzedniczki i niektóre z tych zmian są naprawdę kontrowersyjne. Przykładem może być zmiana zachowania przeciwników po ich śmierci – już nie odradzają się oni w nieskończoność, dlatego podczas walki mamy zdecydowanie większą szansę na oczyszczenie sobie drogi do głównego bossa. Kolejnym jest brak narratora, ale dzięki temu gra nabiera zupełnie innego wymiaru. Tych zmian jest znacznie więcej, ale o nich w dalszej części poradnika.

W Dark Souls II giniemy często, ale jeśli umiemy uczyć się na swoich błędach, to ten etap płynnie przejdzie w kolejne, o wiele bardziej angażujące poziomy. Ta intrygująca rozgrywka RPG jest trudna, wciągająca i niezwykle satysfakcjonująca.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here